"האדם הוא חלק מהטבע, ומלחמתו בטבע היא בהכרח מלחמה נגד עצמו"

 רייצ'ל קרסון

 

“But man is a part of nature, and his war against nature is inevitably a war against himself”

 Rachel Carson

מי אנחנו

משנת 2014, חברת betterair הינה החלוצה והמובילה בתחום הפרוביוטיקה הסביבתית ומספקת את הפתרון המקיף היחיד שמגן על המשטחים, החפצים והאוויר בביתנו. betterair רותמת את היתרונות של פרוביוטיקה סביבתית (®Enviro-Biotics) בכדי להשיב את האיזון האקולוגי של חללי הבית שלנו בצורה בטוחה, פשוטה וטבעית כדי ליצור סביבה פנימית ובריאה נטולת פתוגנים ואלרגנים.

מה מניע אותנו?

לאורך העשורים האחרונים, הולכת וגוברת המודעות להשפעה של זיהום האוויר במרחב הפתוח (זיהום מתחבורה, פליטות מפעלים, שריפות וכד'). מחקרים עדכניים מצביעים על כך שדווקא החללים והסביבה התוך מבנית שבה אנו מבלים את זמננו (הן במסגרת העבודה במקומות סגורים והן בשהיה בבית) הנם מזוהמים הרבה יותר מאשר החללים הפתוחים, עובדה שמאוששת על ידי מחקרים רבים, כולל פרסום ארגון הבריאות העולמי המקובצים יחד ומכונים "תחלואות מבנים" (Building Related Illness – BRI). תחלואות אלו מובילות לסדרה של בעיות בריאות מדווחות, החל מאי נוחות, גרד ועד אסטמה ואפילו סרטן. לצד עובדה זו, מחקרים מרובים כגון זה של מכון הבריאות של פינלנד, מדווחים כי החדרת חיידקים טובים (פרוביוטיים) מן החוץ אל תוך הבית עשויים להפחית את הסיכון להתפתחות אסטמה להפחית תסמיני אלרגיה ולהשיב את האיזון האקולוגי בסביבה התוך מבנית.

לאורך אלפי השנים האחרונות מוזכרים בפירוט מחלות הקשורות למבנים במקורות היהדות (ויקרא 14: 33-53). איומים המבוססים על זיהום מיקרוביאלי תוך מבני היו מקור למחלות המופצות בעיקר כשמדובר במערכות חיסון מוחלשות. תופעה נפוצה זו משפיעה על החברה המודרנית, המכונה "דור הפנים", אשר מבלה 90% מהזמן בתוך הבית.

גלילה למעלה